Młodzi Polacy zdominowali zawody w Brandenburgii

0
796

Od wielu lat, po zakończeniu sezonu letniego, w podberlińskim ośrodku WSV 1923 Bad Freienwalde organizowane są Międzynarodowe Mistrzostwa Brandenburgii w Skokach Narciarskich i w Kombinacji Norweskiej.

W tegorocznych XIII mistrzostwach uczestniczyło blisko 200 zawodników z sześciu krajów. Polscy sportowcy stanowili bardzo liczną, 60-osobową grupę i reprezentowali osiem klubów. Pokazali się z bardzo dobrej strony, zwyciężając w kilku kategoriach wiekowych zarówno w rywalizacji skoczków, jak również w kombinacji norweskiej.

W konkursie skoków narciarskich w 21 kategoriach wiekowych na czterech skoczniach, aż w 14 zwyciężyli zawodnicy z Polski: Konrad Tomasiak (LKS Klimczok Bystra), Tymoteusz Cienciała (WSS Wisła w Wiśle), Jakub Niemczyk (LKS Klimczok Bystra), Łukasz Łukaszczyk (TS Wisła Zakopane), Wiktor Szozda (WSS Wisła w Wiśle), Jan Rzadkosz (TS Wisła Zakopane), Miłosz Krzempek (WSS Wisła w Wiśle), Norbert Harshe (ZKN Sokół Zagórz), Jan Habdas (LKS Klimczok Bystra), Mateusz Małyjurek (WSS Wisła w Wiśle), Anna Twardosz (Olimpijczyk Gilowice), Kacper Konior (LKS Klimczok Bystra), Paweł Twardosz (Olimpijczyk Gilowice) i Artur Kukuła (WSS Wisła w Wiśle).

W Brandenburgii odbył się także wieczorny konkurs skoków Handicup – Springen 2015, w którym wzięło udział 70 skoczków. Zwyciężył Artur Kukuła z Wisły oddając skok na odległość 67,5 m.

Zarówno sportowcy, jak również trenerzy z poszczególnych krajów chwalili organizatorów tych dwudniowych zawodów za przygotowanie obiektów, sprawny przebieg poszczególnych konkurencji, rywalizację w duchu fair play, a także za panującą przyjazną atmosferę. Podkreślali też, że udział w tych zawodach stanowi bardzo dobre uzupełnienie w przygotowaniach do sezonu zimowego, w oczekiwaniu na pojawienie się śniegu na skoczniach i trasach biegowych.


  • Źródło: pzn.pl