Srebrna Cieszynianka dla Andrzeja Wąsowicza

0
509

11 listopada 2015 roku w Cieszyńskim Teatrze odbyła się Uroczysta sesja Rad Samorządów Ziemi Cieszyńskiej połączona z wręczaniem Laurów Złotej oraz Srebrnych Cieszynianek. W tym roku, prestiżowa nagroda trafi do Andrzeja Wąsowicza.

Rada Miejska Wisły zdecydowała, że w tym roku przyznawany przez nią laur „Srebrna Cieszynianka” trafi do Andrzeja Wąsowicza – dyrektora obiektów sportowych Polskiego Związku Narciarskiego, w tym dyrektora skoczni narciarskiej im. Adama Małysza w Wiśle.

Srebrną Cieszyniankę otrzymuje się za wybitne zasługi dla lokalnego środowiska, za pracę na rzecz promocji regionu, tradycji, wartości, działań twórczych, za pracę z dziećmi i młodzieżą.

Andrzej Wąsowicz w uzasadnieniu uchwały wiślańskich radnych przez wiele lat był prezesem Klubu Sportowego Wisła, trzy kadencje zasiadał w Miejskiej Radzie Narodowej w Wiśle, na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku był członkiem Zarządu Miasta Wisła, a obecnie nie tylko jest wiceprezesem Polskiego Związku Narciarskiego ale także prezesem Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego z siedzibą w Wiśle. Andrzej Wąsowicz jest również przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego zawodów letniej Grand Prix i zimowego Pucharu Świata w skokach narciarskich, które to imprezy odbywają się na skoczni w Wiśle.


  • Źródło: beskidzka24.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here