Noriaki Kasai planuje skakać do 50. roku życia!

0
703

Noriaki Kasai, który w tym roku skończył 43 lata już nie raz powtarzał, że póki co nie planuje zakończenia sportowej kariery. Okazuje się jednak, że Japończyk ma w planach rywalizację na skoczni aż do 50. roku życia!

Brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich z Sochi udzielił ostatnio wywiadu dla japońskiego magazynu „Nikkan Sports”, w którym potwierdził, że jeszcze przez długi czas będziemy mogli oglądać jego występy w roli skoczka narciarskiego. Inspiracją dla „sędziwego” sportowca jest japoński piłkarz – Kazuyoshi Miura, który w wieku 48 lat podpisał nowy kontrakt.

„Inspirujemy się wzajemnie swoimi występami. Ja również, tak jak on, chciałbym być aktywnym sportowcem gdy będę zbliżał się do pięćdziesiątego roku życia, albo i dłużej. W tym wieku oddawane skoki są bardziej sztywne, ale jeśli na siebie uważasz to dobre wyniki przyjdą i tak” – przyznał Kasai.

Oczywiście głównym celem 43-letniego zawodnika są Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pyeongchang, które odbędą się w 2018 roku. Do tej ważnej w sportowym świecie imprezy zostało jeszcze trochę czasu, jednak już teraz Kasai zapowiedział, że ma zamiar walczyć tam o medal.

„Zdobycie złotego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Pyeongchang nie będzie łatwe, ale nie kryję, że właśnie to chciałbym osiągnąć” – dodał japoński skoczek.


  • Źródło: sportowefakty.wp.pl