Apoloniusz Tajner pewny udanego sezonu

0
657

Prezes Polskiego związku narciarskiego pozytywnie wypowiedział się o formie naszych skoczków przed rozpoczęciem sezonu. Na kilka dni przed inauguracją Tajner jest pewny, że nadchodzący sezon będzie udany dla polskiej kadry.

„Jest sporo przesłanek, by spodziewać się udanego sezonu” tak Apoloniusz Tajner skomentował aktualną dyspozycję reprezentacji Polski. Według prezesa PZN, do dobrych startów mogą przyczynić się wyniki osiągane przez zawodników w lecie. Kadra zrealizowała również cały program szkoleniowy, a skoczkowie są zmotywowani i podchodzą do zawodów z pełnym profesjonalizmem. Ważna jest również doskonała atmosfera, jaka panuje w grupach szkoleniowych.

Tajner zwrócił również uwagę na to, że nawet ośmiu naszych reprezentantów jest w stanie plasować się w pierwszej dwudziestce konkursów. Wśród faworytów wymienił lidera polskiej kadry Kamila Stocha, powracającego do najlepszej dyspozycji Macieja Kota, zawsze nieobliczalnego Piotra Żyłę i swoistego „czarnego konia” Dawida Kubackiego. 

Prezes PZN wymienił też cele kadry na nadchodzący sezon. Docelową imprezą są Mistrzostwa Świata w Lotach, z których jeszcze nie udało się skoczkom przywieźć medalu w drużynie. Równie ważny będzie jednak Turniej Czterech Skoczni, jako że jest to impreza bardzo prestiżowa. Ważna dla zawodników będzie też klasyfikacja generalna Pucharu Świata oraz Puchar Narodów, w którym chcą zdobyć więcej punktów niż podczas rekordowego sezonu 2013/14.

Inauguracja sezonu już w ten weekend. Najnowsze wiadomości z Klingenthal zawsze na SKOKInews.com


  • Źródło: eurosport.onet.pl
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska