Zwycięstwo Ville Larinto w krajowych zawodach

0
556

Nie tylko biegaczki i biegacze narciarskim sprawdzają swoją formę przed nadchodzącym sezonem Pucharu Świata. 15 listopada w Rovaniemi fińscy skoczkowie zmierzyli się w krajowych zawodach przed inauguracją sezonu.  W niedzielnych zmaganiach triumfował Ville Larinto.

Areną zmagań fińskich skoczków był obiekt Ounasvaaran, którego rozmiar wynosi 100 metrów, a punkt konstrukcyjny mieści się na 90 metrze. W zawodach sklasyfikowanych zostało 27. zawodników.

W rywalizacji triumfował Ville Larinto, który oddał skoki na odległość 94,5 i 96,5 m, tym samym uzyskując łączną notę 250 pkt. Tuż za nim, na drugim stopniu podium uplasował się Lauri Asikainen, skacząc na odległość 95,5 i 96,5 m, z łączną notą 247,5 pkt. Na najniższym stopniu podium, ze stratą 0,5 pkt, znalazł się Janne Ahonen. 38-letni skoczek oddał najdłuższy skok w całym konkursie – 99 metrów.

Nieźle spisał się także wznawiający po raz kolejny swoją karierę Harri Olli, który uplasował się na czwartym miejscu.

Inauguracja PŚ w skokach narciarskich odbędzie się już w najbliższy piątek w Klingenthal. Tydzień później Finowie będą gospodarzami rywalizacji na Rukatunturi (HS 142) w Kuusamo.


  • Źródło: sportowefakty.wp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here