Adam Małysz komentatorem Eurosportu!

0
773

W tym sezonie na antenie Eurosportu kibice będą mogli oglądać wszystkie konkursy z cyklu Pucharu Świata w skokach narciarskich oraz kwalifikacje. W roli komentatora usłyszą Adama Małysza! Pierwsza relacja już w najbliższy weekend w niemieckim Klingenthal.

„Od wielu lat jestem związany ze skokami i chcę dzielić się swoją wiedzą z innymi. Tym bardziej że oglądając relacje telewizyjne, często nie zgadzałem się z tym, co mówili komentatorzy. Wiem, co czują skoczkowie w różnych sytuacjach, bo sam to przeżywałem, dlatego pewne rzeczy widzę i oceniam w zupełnie inny sposób niż osoby, które nigdy nie skakały. Jednocześnie cieszę się, że mogę dołączyć do ekipy profesjonalistów, którzy pracują w Eurosporcie” – powiedział Adam Małysz.

Po raz pierwszy kibice usłyszą „Orła z Wisły” w roli komentatora usłyszą już w najbliższy weekend podczas kwalifikacji do inauguracyjnego konkursu w niemieckim Klingenthal. Czterokrotny triumfator klasyfikacji generalnej Pucharu Świata będzie komentował zmagania najlepszych skoczków wraz z Igorem Błachutem.

„Adam Małysz to bez wątpienia jeden z najwybitniejszych polskich sportowców. Współpraca z nim to dla nas ogromny zaszczyt i przyjemność. Najbardziej powinni jednak cieszyć się kibice, którzy dzięki ogromnemu doświadczeniu mistrza, będą mogli poznawać tajniki tej dyscypliny sportu i czerpać wiedzę z najlepszego źródła” – powiedział Dyrektor Kanałów Eurosportu w Europie Centralnej – Adam Widomski.

Warto przypomnieć, iż nasz kraj w Klingenthal będą reprezentować: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Jan Ziobro, Klemens Murańka oraz Bartłomiej Kłusek.

Kwalifikacje odbędą się już w piątek o godzinie 17:45. W sobotę o godzinie 16:00 zaś czekają nas emocje związane ze zmaganiami drużynowymi. Dzień później o 13:45 skoczkowie zmierza się w zawodach indywidualnych.


  • Źródło: eurosport.onet.pl
  • FOTO: Jagoda Przybyła