Janne Ahonen w fińskiej czwórce na inaugurację PŚ w Klingenthal

0
532

Inauguracja sezonu pucharowych zmagań 2015/2016 w Klingenthal już za kilka dni. W związku z tym, karty dotyczące powołań na niemieckie konkursy, odkrywają kolejne sztaby. Finowie ujawnili, że na otwarcie Pucharu Świata do Niemiec zabiorą czterech najlepszych zawodników. W tej grupie znalazło się miejsce dla weterana kadry i legendy skoków – Janne Ahonena.

Trener fińskich skoczków – Jani Klinga, ujawnił w rozmowie z rodzimą telewizją, kogo zabierze na weekendowe konkursy Pucharu Świata do Klingenthal. W gronie reprezentującym Finlandię podczas otwarcia sezonu 2015/2016 znaleźli się: legenda skoków i dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli – Janne Ahonen, Lauri Asikainen, Ville Larinto oraz Harri Olli.

Fiński szkoleniowiec wyjaśnił, że motywy wyboru takiej czwórki podyktowane były wynikami osiąganymi przez zawodników podczas Letniego Grand Prix, przedsezonowych zgrupowań, a także konkursów krajowych.

„Wybierając skład, opieraliśmy się na wynikach Letniej Grand Prix, ostatnich zgrupowań oraz krajowych zawodów w niedzielę w Rovaniemi, które wygrał Larinto, Asikainen był drugi, a Ahonen trzeci. Zdecydowałem się na czterech skoczków, którzy tworzą obecnie najsilniejszy i najbardziej doświadczony fiński kwartet” – skomentował Klinga.

Przypomnijmy, że Janne Ahonen swój debiut w zawodach Pucharu Świata zanotował w 1992 roku, więc rozpoczynający się w sobotę w Klingenthal sezon 2015/2016 będzie dla 38-letniego Fina dwudziestym w karierze.


  •  Źródło: eurosport.onet.pl
  • FOTO: Ewa Korenik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here