PŚ w Klingenthal: Zmodyfikowany program zawodów

0
665

Zawody w niemieckim Klingenthal, według zamysłu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, rozpocząć mają tegoroczny cykl zmagań w Pucharze Świata. Niestety, z powodu niekorzystnej sytuacji pogodowej oraz braku wystarczającej ilości śniegu, inauguracja sezonu 2015/2016 przebiegnie nieco inaczej, niż pierwotnie planowano.

Po długiej przerwie najlepsi skoczkowie świata zawitali do Klingenthal. To tu na skoczni Vogtland Arena ma nastąpić inauguracja sezonu Pucharu Świata 2015/2016. W czwartkowy wieczór w centrum miasta nastąpiło oficjalne powitanie drużyn. Jak dotąd to jedyny punkt programu, który odbył się zgodnie z planem.

Na piątek na godzinę 15:30 zaplanowano oficjalny trening, a na 18:00 kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego. Zamysł organizatorów zbojkotowała niestety pogoda – bardziej jesienna niż zimowa aura oraz niedostatek śniegu wymusiły zmiany w programie. Treningi przeniesiono na sobotę, zaś kwalifikacje odbędą się w niedzielę, bezpośrednio przed konkursem.

W nocy z piątku na sobotę spodziewane jest ochłodzenie, zaś śnieg dowożony jest do Klingenthal z innych części kraju. Organizatorzy liczą więc, że pierwsze zawody w sezonie uda się przeprowadzić. Według nowego programu dwie serie treningowe zaplanowano na sobotę, na godzinę 13:30. Po nich rozegrane zostaną zawody drużynowe (o godz. 16:15). Kwalifikacje do konkursu indywidualnego przeniesiono na niedzielę, na godzinę 12:30 – zastąpią one serię próbną. O godzinie 14:00 rozpocząć ma się natomiast pierwsza seria zmagań indywidualnych.

Program zawodów PŚ w Klingenthal (po modyfikacji):

Sobota, 21.11.2015

13:30 – Oficjalny trening (dwie serie)

16:15 – Konkurs drużynowy

Niedziela, 22.11.2015

12:30 – Kwalifikacje (zamiast serii próbnej)

14:00 – Konkurs indywidualny

O ewentualnych zmianach w programie oraz o wynikach zawodów Pucharu Świata w Klingenthal będziemy Państwa informować na łamach naszego serwisu.


  •  Źródło: fis-ski.com / Własne