PŚ w Klingenthal: Liczbowe ciekawostki

0
681

Za nami od dawna oczekiwana inauguracja Pucharu Świata. Już na starcie długiego i wymagającego sezonu nie zabrakło niespodzianek i emocji. Jak pierwszy weekend sezonu 2015/2016 wyglądał w liczbach?

W weekendowych zmaganiach na Vogtland Arenie zaprezentowało się 71 zawodników z 18 krajów, a w sobotnim konkursie drużynowym wzięło udział 11 zespołów. W sobotę rywalizowano z belek od 18 do 20, w niedzielę z belki 15 i 17.

W trakcie weekendu w Klingenthal kilku zawodników było dyskwalifikowanych za kombinezon – jest to efekt nowych przepisów dotyczących dwukrotnego pomiaru stroju. Dwóch zawodników zostało zdyskwalifikowanych podczas zmagań drużynowych (Fannemel, Klimov), dwóch w trakcie kwalifikacji do konkursu indywidualnego (Zografski, Kranjec)  i jeden skoczek (Harri Olli) podczas samych zawodów.

Najdalej w trakcie sobotniego konkursu drużynowego poszybował Peter Prevc – Słoweniec  w pierwszej serii zmagań zespołowych osiągnął 139 metrów. W niedzielę najlepszą odległością były 143 metry uzyskane w drugiej serii przez Johanna Andre Forfanga. W sobotę najkrócej skoczył Roberto Dellasega , osiągając 99,5 metra, w niedzielę jeszcze słabszy wynik, bo zaledwie 91,5 metra uzyskał Klemens Murańka.

Najlepiej ocenione przez sędziów skoki oddali w ten weekend Richard Freitag i Daniel Andre Tande – w niedzielę otrzymali od sędziów po 57,5 punktu. Najsłabiej ocenionym skokiem w dwudniowych zmaganiach była próba Klemensa Murańki z niedzielnych zawodów – Polak otrzymał od sędziów tylko 41,5 punktu.


  • Źródło: własne / Fis-ski.com