PŚ w Kuusamo: Aktualny program zmagań

0
761

Początek sezonu 2015/2016 nie rozpieszcza organizatorów konkursów Pucharu Świata – w zeszłym tygodniu, z powodu niedostatku śniegu, niezbędne były zmiany w programie inauguracji cyklu w Klingenthal, a dziś silne porywy wiatru w położonej nieopodal Kuusamo miejscowości Ruka spowodowały konieczność wdrożenia planu awaryjnego. Czwartkowe treningi i kwalifikacje przełożono na piątek.

Na drugi weekend sezonu 2015/2016 karuzela Pucharu Świata przeniosła się do Finlandii. Na dalekiej północy kraju, na usytuowanej nieopodal Kuusamo skoczni Rukatunturi, mają odbyć się dwa konkursy indywidualne – pierwszy w piątek, drugi w sobotę. Zgodnie z założeniami organizatorów w czwartek planowano przeprowadzenie treningów i kwalifikacji do piątkowych zawodów. Niestety, po raz kolejny konieczna była modyfikacja pierwotnych harmonogramów  z powodu złych warunków atmosferycznych.

Na północy Finlandii śniegu nie brakuje. Tym razem plany organizatorów pokrzyżował wiatr wiejący w porywach do 10 m/s. Ze względów bezpieczeństwa postanowiono, że czwartkowe treningi i kwalifikacje zostaną rozegrane w piątek, bezpośrednio przed zawodami. O godzinie 14:30 czasu polskiego ma się rozpocząć seria treningowa, a o 15:30 kwalifikacje. Pierwsza seria konkursowa powinna wystartować zgodnie z planem – o godz. 17:00. Na razie nie wiadomo nic na temat ewentualnych modyfikacji w harmonogramie na sobotę, jednak prognozy na weekend nie napawają optymizmem – cały czas ma w Kuusamo silnie wiać.

Aktualny program zawodów Pucharu Świata w Kuusamo (godziny według czasu polskiego)

Piątek, 27.11.2015

14:30 – Oficjalny trening (jedna seria)

15:30 – Kwalifikacje

17:00 – Konkurs indywidualny

Sobota, 28.11.2015

14:30 – Kwalifikacje

16:00 – Konkurs indywidualny

Na piątkowe popołudnie zaplanowano kolejne posiedzenie jury. O możliwych zmianach w programie zawodów będziemy Państwa na bieżąco informowali na łamach naszego serwisu.


  •  Źródło: Własne / fis-ski.com