Dwudziestu reprezentantów Norwegii wystartuje w Lillehammer

0
650

Już w ten weekend w norweskim Lillehammer odbędą się kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Alexander Stoeckl postanowił, iż reprezentacja Norwegii wykorzysta dodatkową kwotę startową. Powołano 14 skoczków i 6 skoczkiń.

W składzie reprezentacji Norwegii na Lillehammer nie zabrakło miejsca dla Daniela-André Tande  – obecnego lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Na stracie pojawią się również zawodnicy, którzy już punktowali w tym sezonie, mianowicie Johann André Forfang (9. miejsce), Kenneth Gangnes (11. pozycja), Andreas Stjernen (15. lokata), Tom Hilde (21. miejsce) oraz Anders Fannemel (25. pozycja). Szansę dostał również Mistrz Świata z Falun – Rune Velta, który podczas zmagań w Klingenthal nie błyszczał formą. Do międzynarodowej rywalizacji wraca zmagający się z problemami mentalnymi Phillip Sjøen. Oprócz nich szansę na pokazanie swoich umiejętności otrzymali: Joachim Hauer, Fredrik Bjerkeengen, Halvor Egner Granerud, Joacim Ødegård Bjøreng, Marius Lindvik oraz Espen Røe.

W tym tygodniu rozpocznie się również rywalizacja kobiet z cyklu Pucharu Świata. Norwegię reprezentować będzie sześć skoczkiń, mianowicie Line Jahr, Maren Lundby, Anna Odine Strøm, Tonje Bakke, Hanna Midtsundst oraz Silje Opseth.

Kwalifikacje do konkursu pań odbędą się jutro o 19:30, a do konkursu panów w piątek o 20:15.


  • Źródło: skiforbundet.no
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska