Problemy zdrowotne fińskiego skoczka

0
554

Podczas nadchodzących zawodów Pucharu Świata w norweskim Lillehammer, nie zobaczymy czołowego fińskiego skoczka narciarskiego – Janne Ahonena, który od września zmaga się z problemami zdrowotnymi. Dwukrotnego zdobywcę Kryształowej Kuli prześladuje niezidentyfikowany wirus.

Pięciokrotny triumfator Turnieju Czterech Skoczni na początku sezonu 2015/2016 jest daleki od swojej optymalnej dyspozycji. Nowe światło na jego formę rzuciły słowa szkoleniowca Ahonena Hannu Lepistoe: „Janne na przełomie września i października złapał jakąś infekcję. Po dwóch dawkach antybiotyków nie wrócił do pełni sił”.

Kłopoty zdrowotne skoczka odbiły się na jego formie. Skoczek nie czuje się w pełni sił, co uniemożliwia zrealizowanie niektórych ćwiczeń treningowych. „Kiedy widzę i słyszę mojego podopiecznego, to wiem że coś poważnego się z nim dzieje” – dodał Lepistoe.

Fiński skoczek rozpoczął badania medyczne w Lahti. W związku z tym, Janne Ahonena nie zobaczymy w najbliższych konkursach Pucharu Świata w Lillehammer. W jego miejsce, skład reprezentacji Finlandii uzupełni Jarkko Maeaettae. Oprócz niego w zawodach wezmą udział: Ville Larinto, Harri Olli i Lauri Asikainen.


  • Źródło: sportowefakty.wp.pl
  • FOTO: Ewa Korenik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here