Trwają przygotowania do Mistrzostw Polski w Wiśle

0
505

Na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince trwają przygotowania do Mistrzostw Polski w skokach narciarskich, które odbędą się 26.12.2015 roku. Wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego – Andrzej Wąsowicz przyznał, iż najazd jest już zamrożony oraz zaczęto gromadzić śnieg.

„Najazd skoczni jest już zamrożony. Organizatorzy wykorzystali też mróz, który pojawiał się nocami, by wytworzyć i zgromadzić możliwie jak najwięcej sztucznego śniegu. Optymizmem napawają też prognozy synoptyków. Około 20. grudnia w Beskidach ma zacząć padać śnieg” – powiedział Andrzej Wąsowicz.

Mistrzostwa Polski będą ostatnim sprawdzianem naszych zawodników przed prestiżowym Turniejem Czterech Skoczni. Wystąpi w nich cała krajowa czołówka. Konkurs ten może również pomóc sztabowi szkoleniowemu w podjęciu decyzji, kto powinien jechać na słynny niemiecko – austriacki turniej.

Pierwsza seria rozpocznie się o godzinie 12:45. Przypomnijmy, że rok temu zwyciężył Piotr Żyła, drugi był Adam Ruda, a na najniższym stopniu podium stanął Jan Ziobro.


  • Źródło: eurosport.onet.pl
  • FOTO: Katarzyna Satała

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here