Turniej Czterech Skoczni pod znakiem zapytania dla Vassilieva

0
520

35-letni zawodnik reprezentacji Rosji, Dimitry Vassiliev na razie nie pojawi się w zawodach Pucharu Świata. Rosjanin kontynuuje rehabilitację i na pewno nie pojawi się na zawodach w Nizhnym Tagile. Niepewny jest także udział tego zawodnika w prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni.

Niedługo przed rozpoczęciem Pucharu Świata Rosjanie odbyli przedsezonowe zgrupowanie. Zakończyło się ono nieszczęśliwie dla lidera kadry. Dimitry Vassiliev wrócił ze zgrupowania z kontuzją kolana. Z tego powodu nie pojawił się podczas inauguracji Pucharu Świata w Klingenthal.

Vassiliev poddał się operacji, po której obecnie przechodzi rehabilitację. Niestety trwa ona do dziś i zawodnik nie jest jeszcze gotowy do powrotu na skocznię. W związku z tym reprezentant Rosji na pewno nie wystąpi w zawodach Pucharu Świata w ojczystym Nizhnym Tagile.

Lekarze prognozują, że Vassiliev będzie w stanie powrócić do treningu na skoczni najwcześniej 25 grudnia, co znaczy, że udział w Turnieju Czterech Skoczni stoi pod znakiem zapytania. Możliwe jest też, że rekordzista Rosji w długości skoku nie pojawi się na Mistrzostwach Świata w lotach w Kulm, zaplanowanych na weekend 14-17.01 przyszłego roku.


 

Źródło: sportowefakty.wp.pl