PŚ w Nizhnym Tagile: Zapowiedź zawodów

0
468

W ten weekend w rosyjskim Nizhnym Tagile, skoczkinie i skoczkowie powalczą w kolejnych zawodach Pucharu Świata. Liderami klasyfikacji są: wśród pań – Japonka Sara Takanashi, a wśród panów – Niemiec  Severin Freund.

Zawodnicy rywalizować będą na obiekcie Aist, którego rozmiar wynosi 134 metry, a punkt konstrukcyjny mieści się na 120 metrze. Natomiast areną zmagań pań będzie skocznia Tramplin Stork, o rozmiarze 100 metrów, a punkcie konstrukcyjny umieszczonym na 90 metrze.

Oficjalnym zimowym rekordzistą skoczni HS-134 jest Austriak Stefan Kraft, który poleciał aż na 138 metr. Podczas dzisiejszych kwalifikacji, na skoczni HS-100 rekord ustanowiła reprezentantka Austrii – Jacqueline Seifriedsberger, która w swojej próbie oddała skok na 96,5 metra.

W sobotę o godz. 13:00 odbędzie się konkurs kobiet, natomiast o godz. 16:00 do rywalizacji przystąpią mężczyźni. W niedzielę na godz. 10:30 zaplanowane są kwalifikacje pań, a o godz. 12:00 konkurs. Kwalifikacje panów odbędą się o godz. 13:30, natomiast konkurs o godz. 15:00.

Trener Kadry A – Łukasz Kruczek zadecydował, iż Polskę na kolejnych zawodach Pucharu Świata reprezentować będą: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jan Ziobro, Klemens Murańka oraz Stefan Hula. Niestety nasze skoczkinie nie pojawią się na konkursach w Rosji.


  • Źródło: Własne/ fis-ski.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here