PŚ w Nizhnym Tagile: Prevc na czele klasyfikacji generalnej, awans Stocha

0
476
Fot. Ewa Korenik

Rywalizacja między Peterem Prevcem a Severinem Freundem wydaje się nie mieć końca. Na nowe tory wkroczyła po konkursach w Nizhnym Tagile, w których każdy z nich zwyciężył, ale to Słoweniec okazał się lepszy. Potknięcie w niedzielnym konkursie kosztowało Niemca stratę koszulki lidera klasyfikacji generalnej na rzecz największego rywala. To jednak nie jedyne zmiany w tabeli, jakie zaszły po zawodach w Rosji.

Peter Prevc jeszcze przed weekendem znajdował się na trzecim miejscu, by aktualnie wyprzedzać drugiego Severina Freunda o 37 punktów. Na trzecie miejsce spadł natomiast Kenneth Gangnes, któremu w Rosji nie wszystko poszło tak, jak mógłby sobie tego życzyć. Więcej niż 100 punktów do lidera tracą inni Norwegowie: Daniel Andre Tande, Johann Andre Forfang i Andreas Stjernen, którzy zajmują kolejne pozycje w tabeli. Pokaźny awans zaliczył Michael Hayboeck, który z 12. wskoczył na 7. lokatę. Wyprzedził tym samym będącego na 9. pozycji Richarda Freitaga. „Oczko” wyżej plasuje się Andreas Wellinger, a pierwszą „10” zamyka Stefan Kraft. Austriak po konkursach w Nizhnym Tagile zaliczył spadek o cztery miejsca.

Również Romanowi Koudelce nie podeszła skocznia w Rosji, gdyż po niezbyt udanym weekendzie wypadł on z czołówki i obecnie zajmuje pozycję 11. Dobrą wiadomością jest bez wątpienia fakt, że Kamil Stoch pnie się coraz wyżej w klasyfikacji generalnej – na razie jest na miejscu 16. Stefan Hula tymczasem jest 23., zaś Maciej Kot awansował na miejsce 25. Piotr Żyła, Klemens Murańka i Dawid Kubacki zajmują kolejno 35., 36. i 37. lokatę.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Ewa Korenik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here