Wisła zaprasza na świąteczne skoki

0
472

Nadchodzi czas zmagań o zimowy tytuł Mistrza Polski w skokach narciarskich. Tradycyjnie skoczkom będzie towarzyszyła świąteczna aura.

Skocznia narciarska w Wiśle Malince będzie gościła skoczków w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia (26 grudnia) na Mistrzostwach Polski. Kibice będą mogli na żywo obserwować zmagania najlepszych polskich zawodników, a tytułu bronić będzie Mistrz Polski z marca 2015 Kamil Stoch. Konkurs będzie również transmitowany w Telewizji Polskiej.

Wiadomo już, że konkurs będzie przeprowadzony w doborowym towarzystwie, ponieważ pojawi się czołówka polskiej kadry. Jest to ostania możliwość sprawdzenia dyspozycji przed nadchodzącym wielkimi krokami Turniejem Czterech Skoczni. Jeśli trenerzy będą jeszcze mieli jakieś personalne wątpliwości co do składu, to po tych zawodach powinny się one rozwiać, jednak przewidywany jest komplet zawodników z kadr A i B.

Organizatorzy podejmują intensywne działania w kierunku dopięcia wszystkich spraw organizacyjnych na ostatni guzik. Korzystając ze sprzyjających warunków pogodowych – „w ciągu ostatnich kilku nocy został wyprodukowany śnieg przy użyciu nowoczesnych armatek.  – w ciągu kilku dni wyprodukujemy wystarczającą ilość śniegu, która pozwoli nam dobrze przygotować obiekt. Nie musimy czekać na naturalny śnieg, wystarczy niska temperatura” – tłumaczy dyrektor skoczni w Wiśle-Malince.

W sobotę, 26 grudnia rywalizacja zostanie standardowo poprzedzona treningiem (8.00-10.00). Następnie o godzinie 11.00 odbędą się kwalifikacje konkursowe, a pierwszą serię zaplanowano na godzinę 12.45.

Ostatnie Mistrzostwa Polski rozegrano po zakończeniu Pucharu Świata, 24 marca na dużej skoczni w Zakopanem. W zawodach tych triumfował Kamil Stoch, drugi uplasował się Andrzej Stękała, a brązowy krążek spoczął w rękach Piotra Żyły.


Źródło: pzn.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here