PŚ w Engelbergu: Zapowiedź zmagań

0
743

Kolejne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich mężczyzn zawitały do szwajcarskiego Engelbergu. Od piątku do niedzieli skoczkowie powalczą o punkty Pucharu Świata w dwóch konkursach indywidualnych na największej naturalnej skoczni Gross-Titlis-Schanze.

W ten weekend zawodnicy rywalizować będą w Szwajcarii na obiekcie Gross-Titlis-Schanze, którego rozmiar wynosi 137 metrów, a punkt konstrukcyjny mieście się na 125 metrze.

Rekord skoczni należy, aż do czterech zawodników, którzy osiągali 141 metrowe odległości, byli to: Janne Ahonen, Simon Ammann, Jan Ziobro oraz Anders Bardal.

Łukasz Kruczek zadecydował, iż Polskę reprezentować będzie siedmiu reprezentantów: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Maciej Kot oraz Andrzej Stękała

Już w piątek o godz. 12:00 rozpocznie się pierwszy oficjalny trening. Na godzinę 14:00, tego samego dnia, zaplanowano kwalifikacje. W sobotę o godz. 14:15 rozpocząć się ma pierwszy konkurs indywidualny, zostanie on poprzedzony serią próbną zaplanowaną na godz. 12:00. W niedzielę natomiast, kwalifikacje odbędą się o godz. 12:15, a drugi konkurs indywidualny o godz. 14:15.


  • Źródło: Własne