Michael Hayböck: „Mogę się udać na przerwę świąteczną w pozytywnym nastroju”

0
541

Drugi zawodnik ostatnich zawodów w Engelbergu, Michael Hayböck jest bardzo zadowolony ze swojego ostatniego rezultatu. – „Mogę się udać na przerwę świąteczną w pozytywnym nastroju” – ocenia reprezentant Austrii.

W niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach w szwajcarskim Engelbergu skoczek z Linz zajął drugie miejsce skacząc na odległość 136,5 m i 135,5 m, przegrywając tylko z liderem klasyfikacji generalnej, Peterem Prevcem. Michael Hayböck szczególnie pozytywnie ocenia swój skok z serii finałowej.

24-letni Austriak na niespełna dwa tygodnie przed Turniejem Czterech Skoczni przygotowuje się jak do imprezy docelowej sezonu. Jednak w najbliższej przyszłości w planach Hayböcka są święta w gronie rodziny. – „Turniej Czterech Skoczni będzie pierwszym dużym wydarzeniem sezonu. Na razie muszę przestać myśleć o początku sezonu i spędzić kilka spokojnych dni z rodziną” – oznajmia.

Na Turniej Czterech Skoczni Hayböck uda się jako 6. zawodnik klasyfikacji generalnej. Pierwszy konkurs 64 edycji TCS odbędzie się w Oberstdorfie 29 grudnia. Zawody poprzedzą dzień wcześniej kwalifikacje.


Źródło: sportowefakty.wp.pl