Niepewny start Gregora Schlierenzauera w Turnieju Czterech Skoczni

0
613

Występ Gregora Schlierenzauera w tegorocznej edycji prestiżowego Turnieju Czterech Skoczni jest ciągle niepewny. Austriak od początku sezonu jest w słabej formie, a obecnie lekarze mówią iż doszło u niego do wyczerpania organizmu.

Gregor Schlierenzauer sam poprosił o przerwę w startach. Przyznał, iż nie wie, co się z nim dzieje, ale nie czuje się dobrze.

„Okazało się, że organizm Gregora jest wyczerpany. Co to dokładnie oznacza, nie wiem. Nie jestem lekarzem. Nie wiem też, czy to poważna sprawa, ale zawodnik znajduje się pod stałą kontrolą medyczną. Te badania były konieczne, ponieważ muszę mieć jasność” – powiedział Heinz Kuttin.

Nadal nie wiadomo, czy utytułowany reprezentant Austrii będzie w stanie wystartować w inauguracji prestiżowego Turnieju Czterech Skoczni, która odbędzie się w niemieckim Oberstdorfie.

„Na razie nie wiadomo, czy Gregor będzie mógł wziąć udział w zawodach. On musi sam podjąć taką decyzję. Mam czas do zgłoszenia zawodników. Oczywiście ta sytuacja nie jest też dla mnie łatwa, ale drzwi dla Gregora są zawsze otwarte” – skomentował szkoleniowiec austriackich zawodników.


  • Źródło: sport.tvp.pl
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska