Brak doświadczonego zawodnika w składzie Norwegów na Turniej Czterech Skoczni!

0
516

Alexander Stöckl wybrał siódemkę zawodników, którzy będą reprezentowali Norwegię podczas tegorocznej edycji prestiżowego Turnieju Czterech Skoczni. W składzie znalazło się miejsce dla dobrze spisującego się w Pucharze Kontynentalnym debiutanta, a zabrakło go dla doświadczonego zawodnika.

W tym sezonie Norwegowie spisują się bardzo dobrze zarówno w Pucharze Świata, jak i w Pucharze Kontynentalnym. Alexander Stöckl zadecydował, że na prestiżowy Turniej Czterech Skoczni uda się siedmiu reprezentantów Norwegii, mianowicie Kenneth Gangnes, Daniel-André Tande, Anders Fannemel, Joachim Hauer, Andreas Stjernen, Johann André Forfang oraz świetnie spisujący się w Pucharze Kontynentalnym Halvor Egner Granerud.

W składzie zabrakło miejsca dla doświadczonego Toma Hilde, który w tym sezonie wziął udział we wszystkich zmaganiach z cyklu Pucharu Świata. Na Turniej Czterech Skoczni nie uda się również Mistrz Świata z Falun – Rune Velta, który w ostatnim czasie postanowił spokojnie potrenować, a w ten weekend wystartuje w Pucharze Kontynentalnym w szwajcarskim Engelbergu.


  • Źródło: skiforbundet.no
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska