Niesprzyjające warunki pogodowe w Oberstdorfie tuż przed rozpoczęciem TCS

0
678

Nie tylko u nas za oknami nie widać zimy. Także w Oberstdorfie warunki mogą okazać się największym przeciwnikiem zawodów. Wysokie temperatury i brak naturalnego śniegu to obecnie dość istotny problem organizatorów Turnieju Czterech Skoczni w niemieckim Oberstdorfie. 

Organizatorzy zawodów przekonują, że dołożą starań, aby konkurs się odbył. Obiekt ma być gotowy na inaugurację 64. TCS, jednak Niemcy przygotowania rozpoczęli już jakiś czas temu, kiedy to na przełomie listopada i grudnia wykorzystywali mroźne noce w celu przygotowania odpowiedniej ilości śniegu. Sztuczna warstwa została zgromadzona na zeskoku skoczni. W najbliższych dniach planowane są prace nad równomiernym rozłożeniem śniegu na całym obiekcie.

Turniej Czterech Skoczni zostanie zainaugurowany 29 grudnia zawodami na Schattenbergschanze. Konkurs poprzedzą treningi i kwalifikacje, które odbędą się dzień wcześniej.

Głównym faworytem Turnieju jest obecny lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – Peter Prevc, który wygrał ostatnie trzy konkursy i pewnie zwyciężył w Mistrzostwach Słowenii, wyprzedzając Anze Laniska i swojego brata Domena Prevc. W centrum uwagi może być również reprezentacja Austrii. Wśród tych faworytami mogą okazać się Michael Hayböck oraz Stefan Kraft – zwycięzca zeszłorocznego Turnieju.


Źródło: sportowefakty.wp.pl