PK w Engelbergu: Szczegółowy program rywalizacji

0
440

W okresie poświątecznym karuzela skoków narciarskich nie zwalnia tempa – przed nami nie tylko jedna z najważniejszych imprez sezonu, czyli Turniej Czterech Skoczni, ale także rywalizacja zawodników w Pucharze Kontynentalnym. Areną zmagań dla tak zwanej drugiej ligi będzie szwajcarski Engelberg.

Konkursy na skoczni Gross-Titlis to trzeci i zarazem ostatni w 2015 roku przystanek w cyklu Pucharu Kontynentalnego. Z uwagi na Święta Bożego Narodzenia, sportowe zmagania na położonym w Alpach Szwajcarskich obiekcie o parametrach K-125 i HS 137 m, rozegrane zostaną nietypowo w niedzielę i poniedziałek.

Na niedzielny poranek zaplanowano odprawę techniczną, zaś na wczesne popołudnie oficjalny trening i pierwszy z konkursów indywidualnych. Dzień później skoczkowie przystąpią do serii próbnej w samo południe, a o godzinie 13:00 rozpocznie się drugi konkurs.

Skocznia Gross-Titlis jest dobrze przygotowana, a prognozy pogody na nadchodzące dni prezentują się bardzo optymistycznie – w Engelbergu spodziewane są słoneczne dni z temperaturą sięgającą 6-8 stopni Celsjusza oraz delikatnym wschodnim wiatrem. Wygląda więc na to, że fani skoków narciarskich spędzający przerwę świąteczną w tym popularnym alpejskim kurorcie, mogą liczyć na wspaniałe sportowe widowisko.

Szczegółowy program zawodów Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu:

Niedziela, 27.12.2015

9:00 – Odprawa techniczna

12:00 – Oficjalny trening

14:00 – Konkurs indywidualny

Poniedziałek, 28.12.2015

12:00 – Seria próbna

13:00 – Konkurs indywidualny

O przebiegu zmagań Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu, a także o ewentualnych zmianach w harmonogramie, będziemy na bieżąco informowali na łamach naszego serwisu.


  •  Źródło: Własne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here