TCS w Oberstdorfie: Lider Pucharu Świata najlepszy w kwalifikacjach

0
516
Fot. Ewa Korenik

Peter Prevc wygrał kwalifikacje przed inauguracyjnym konkursu Turnieju Czterech Skoczni. Tuż za nim uplasował się jego najgroźniejszy rywal – Severin Freund. Spośród Polaków najlepiej zaprezentował się Stefan Hula, zajął 22. miejsce.

Prevc uzyskał 136,5 metra mimo, że skakał z niższej platformy startowej niż rywale. Severin Freund oddał skok o 2 metry dłuższy. Na trzecim miejscu znalazł się Johann Andre Forfang. Mistrz Świata Juniorów uzyskał 139 metra, swoją próbę oddawał jednak z belki o odpowiednio dwa i jeden stopień wyższej od wysokości, na której była ustawiona przed skokiem konkurentów.

Tuż za podium znalazł się triumfator zeszłorocznego TCS, Stefan Kraft (136 m). Piątą pozycję zajął Kenneth Gangnes (138 m), a szósty był Michael Hayböck. W pierwszej dziesiątce znalazło się też miejsce dla Noriakiego Kasai, Andersa Fannemela, Anze Laniska i Andreasa Wellingera.

Spośród Polaków najlepiej poradził sobie Stefan Hula (22. miejsce). Maciej Kot był 27., a Kamil Stoch uplasował się na 33. miejscu. Awans do konkursu rzutem na taśmę wywalczył Piotr Żyła. Ta sama sztuka nie udała się niestety Klemensowi Murańce, który zajął 56. pozycję.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Ewa Korenik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here