Noriaki Kasai: „Mogę skakać jeszcze lepiej”

0
646
fot. Justyna Mądra

Podczas inauguracyjnego konkursu 64. Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie, Noriaki Kasai uplasował się na piątej lokacie. „Czuję się, jakbym miał 23 lata” – powiedział reprezentant Japonii.

W pierwszej serii tegorocznego konkursu Turnieju Czterech Skoczni, Noriaki Kasai skoczył 127 metrów, co dało mu ósme miejsce. Po drugim skoku na odległość 133,5 metra, japoński weteran awansował o dwa miejsca w górę, ostatecznie plasując się na piątej pozycji.

43-letni skoczek stracił do triumfatora wczorajszych zawodów – Severina Freunda niespełna 17 punktów. Doświadczony Japończyk cały czas jest więc w grze o zwycięstwo w imprezie. Po zawodach Kasai przyznał, że czuje się znakomicie i liczy na jeszcze lepsze występy.

„Moje dwa skoki były prawie perfekcyjne, to był perfekcyjny dzień dla mnie. Myślę, że mogę skakać jeszcze lepiej i następnym razem pokusić się o zwycięstwo. Czuję się, jakbym miał 23 lata” – powiedział Noriaki Kasai.

Japończyk szansę na zwycięstwo będzie miał podczas kolejnych zawodów, które odbędą się w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. Historycznym osiągnięciem byłoby zakończenie 64. Turnieju Czterech Skoczni w pierwszej trójce. Kasai stałby się najstarszym od 60 lat skoczkiem, który stanął na podium tych prestiżowych zawodów.


  • Źródło: sportowefakty.wp.pl
  • FOTO: Justyna Mądra