TCS: Rewelacyjny Słoweniec najlepszy w kwalifikacjach. Czterech Polaków w jutrzejszym konkursie!

0
531
Fot. Ewa Korenik

Słoweniec Peter Prevc wygrał dzisiejsze kwalifikacje do drugiego konkursu Turnieju Czterech Skoczni. Lider Pucharu Świata uzyskał 139 metrów i wyprzedził Stefana Krafta (135,5 metra) oraz Johanna Andre Forfanga (133 metry).

Czwarte miejsce w kwalifikacjach zajął reprezentant Norwegii – Kenneth Gangnes. Na piątej pozycji uplasował się Richard Freitag. Z bardzo dobrej strony po raz kolejny pokazał się Japończyk Noriaki Kasai, który uplasował się na szóstej pozycji. Na siódmej lokacie zostali sklasyfikowani ex-equo Anders Fannemel i Roman Koudelka. W pierwszej dziesiątce kwalifikacja zakończyli także: Michael Hayboeck i Daiki Ito.

Najlepszy z Polaków w kwalifikacjach okazał się Stefan Hula, który skoczył 129 metrów i zajął 18 pozycję. Maciej Kot wylądował 8 metrów bliżej i uplasował się na 24. lokacie. Najwyżej sklasyfikowany w Pucharze Świata z naszych reprezentantów – Kamil Stoch uzyskał 119,5 metra i zajął 33. miejsce. Dawid Kubacki, który zastąpił Piotra Żyłę, skoczył dwa metry bliżej co wystarczyło na 40. pozycję. W jutrzejszym konkursie nie zobaczymy Klemensa Murańki, który zajął dopiero 56. lokatę (115,5 metra).

_____________________________________________________________________________________________________________

  • Źródło: Własne
  • Fot: Ewa Korenik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here