Daniel Forfang – inspiracją dla Johanna Andre

0
641

Niektórzy kibice jeszcze być może pamiętają Daniela Forfanga. Większości kibiców nazwisko Forfang kojarzy się przede wszystkim z młodszym o szesnaście lat bratem Daniela – Johannem Andre.

Starszy z braci Forfang trafił do reprezentacji Norwegii w momencie, gdy ich zespół był niezwykle silny i trzeba było prezentować naprawdę wysoki poziom by na stałe trafić do kadry narodowej. Daniel Forfang skakał więc w Pucharze Świata dość nieregularnie, ale trzy razy wszedł do pierwszej dziesiątki – był piąty w Kuusamo, dziewiąty w prestiżowych zawodach w Holmenkollen, i dziesiąty w Bad Mitterndorf. Dziewięć lat temu ogłosił zakończeniu kariery.

Minęło sporo czasu, a nazwisko Forfang ponownie zagościło w skokach narciarskich. Tym razem to młodszy brat Daniela, Johann Andre zagościł w norweskiej reprezentacji i stanowi jej bardzo silny punkt. Między braćmi jest aż szesnaście lat różnicy, a młodszy z nich nie ukrywa, że pamięta chwile gdy jako dziecko oglądał w telewizji najlepsze skoki Daniela. To właśnie wtedy postanowił, że również spróbuje swoich sił: „Zobaczyłem go w telewizji i zdecydowałem, że ja też chcę skakać. Bez niego nie byłbym więc sportowcem i nie skakałbym na nartach” – powiedział wprost Johann Andre Forfang. Bracia mają ze sobą regularny kontakt. I choć młodszy z nich już zdążył przebić pucharowe osiągnięcia starszego, to jednak rady wciąż są przydatne.

Kariera Daniela została przez niego przerwana, gdyż sam zawodnik uznał, że nie chce już rywalizować w sporcie, w którym wygrywa często… najchudszy i najlżejszy uczestnik. Starszego z Forfangów interesowało więc, czy w skokach nadal trwa ciągłe odchudzanie:  „Już aż tak nie jest. Zmieniły się od tamtej pory zasady, więc nie trzeba już być aż tak bardzo lekkim jak kiedyś” – uspokoił Johann Andre swojego starszego brata.


  • Źródło: sportowefakty.wp.pl
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska