TCS w Innsbrucku: Kwalifikacje dla Hayböcka

0
837

Michael Hayböck zwyciężył w kwalifikacjach przed trzecim konkursem Turnieju Czterech Skoczni. Austriak uzyskał 127 metrów. Do pierwszej serii awans uzyskało 4 Polaków. Konkurs już jutro o 14

Hayböck wyprzedził o jeden punkt Domena Prevca. Młodszy brat lidera TCS i Pucharu Świata lądował metr bliżej od Austriaka. Na trzecim miejscu znalazł się Anders Fannemel, jego próba była najdłuższą w serii kwalifikacyjnej (130,5 metra). Tuż za podium uplasował się Stefan Kraft (123,5 m), a czwarty był Johann Andre Forfang (124,5 m). Pierwszą piątkę zamknął zwycięzca z Oberstdorfu – Severin Freund. Niemiec uzyskał 126,5 metra.

W dziesiątce znalazło się też miejsce dla kolejnych dwóch reprezentantów naszego zachodniego sąsiada, Richarda Freitaga (123 metry) i Stephana Leyhe (127,5 m). Wysokie miejsca zajęli także Roman Koudelka Noriaki Kasai. Z skoku kwalifikacyjnego zrezygnował Peter Prevc. W rezultacie Słoweniec jutro zmierzy się w parze z zwycięzcą kwalifikacji.

Spośród Polaków najlepiej zaprezentował się Kamil Stoch. Lider naszej kadry uzyskał 124 metry, co pozwoliło na zajęcie czternastego miejsca ex aequo z Joachimem Hauerem. Tuż za nimi znalazł się Stefan Hula, którego skok był o dwa metry krótszy od próby Stocha. Dawid Kubacki (122,5 m) zajął 22. miejsce, a Maciej Kot (118,5 m) został sklasyfikowany 10 pozycji niżej. Do konkursu nie zakwalifikował się Andrzej Stękała, który po słabszym skoku uplasował się na 52. miejscu.


  • Żródło: Własne
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska