Powrót Alexandra Pointnera

0
470
fot. Jagoda Przybyła

Podczas kwalifikacji do konkursu TCS w Innsbrucku w roli szkoleniowca Vladimira Zografskiego zadebiutował Alexander Pointner. Miało to nastąpić jeszcze przed świętami, podczas konkursów w Engelbergu, jednak rodzinna tragedia pokrzyżowała plany austriackiego szkoleniowca.

Alexander Pointner kojarzy się przede wszystkim z erą austriackiej hegemonii w skokach narciarskich. Objął kadrę w 2004 roku i prowadził ją przez dekadę. W tym czasie jego zawodnicy zdobywali medale na najważniejszych imprezach oraz byli największymi faworytami konkursów Pucharu Świata . Niestety słabszy występ Austriaków na Igrzyskach w Sochi oraz pogarszające się stosunki z Gregorem Schlierenzauerem przesądziły o tym, iż Pointer przestał pełnić funkcję szkoleniowca austriackich skoczków.

Problemy zawodowe to jednak tylko wierzchołek góry lodowej. Niedawno Alexander Pointner udzielił wywiadu, w którym wyznał, że jego córka, Nina ma za sobą próbę samobójczą. 15-letnia Nina zapadła w śpiączkę, a w grudniu 2015 roku zmarła. Osobisty dramat sprawił, że Pointner nie pojawił się Engelbergu, jak wcześniej planował. Debiut w roli szkoleniowca Bułgara nastąpił więc w sobotnich kwalifikacjach przed konkursem w Innsbrucku.

Vladimir Zografski trenował wcześniej pod okiem swojego ojca – Emila. Zmiana szkoleniowca ma pomóc Bułgarowi w osiąganiu lepszych wyników – do tej pory jego maksymalnym osiągnięciem jest 10. pozycja w zawodach Pucharu Świata w Engelbergu w 2012 roku. W tym sezonie Bułgar nie radzi sobie najlepiej, jego dotychczasowy dorobek punktowy to zaledwie 6 punktów. Alexander Pointner nie traci jednak wiary w swojego podopiecznego: „W skokach zmiany możliwe są bardzo szybko, bo liczy się nawet mały szczegół”.


  • Źródło: sport.tvp.pl
  • FOTO:  Jagoda Przybyła

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here