Mika Kojonkoski: „Gangnes to jeden z największych talentów”

0
517

Od lat w Pucharze Świata możemy oglądać Kennetha Gangnesa. Nie od początku prezentuje formę taką, jaka towarzyszy mu w ostatnich tygodniach. Do tego sukcesu z pewnością przyczynił się znany w świecie skoków trener Mika Kojonkoski, który mocno wierzył w swojego podopiecznego.

Kenneth Gangnes, zajmujący aktualnie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, zadebiutował w konkursie tej rangi siedem lat temu. Wtedy w Pucharze Świata pojawiał się okazjonalnie. W tych czasach szkoleniowcem Norwegów był Mika Kojonkowski, który uparcie wierzył w talent młodego skoczka. Słynny trener wielokrotnie dawał Gangnesowi szansę. Przez długi czas wydawało się, że Norweg nie odwdzięczy się za zaufanie, jednak w dniu dzisiejszym nikt się z tym nie zgadza. 26-latek z Gjøvik aktualnie prezentuje formę na najwyższym sportowym poziomie.

„Jeśli mam być szczery, to tak, wierzyłem, że będzie tak mocny. To jeden z największych talentów, jakie widziałem w Norwegii. Jeszcze większym był chyba tylko Anders Jacobsen, ale nie zdziwię się, jak Kenneth przebije go swoimi osiągnięciami. Już dawno spodziewałem się, że będzie w czołówce, ale wtedy przyszła pierwsza kontuzja, a później były następne” – opowiada Mika Kojonkoski.

Obecnie reprezentację Norwegii, w tym Gangnesa prowadzi austriacki szkoleniowiec Aleksander Stöckl.


 

Źródło: sportowefakty.wp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here