Alexander Stöckl i złota drużyna z Falun z nagrodami w prestiżowym plebiscycie

0
665

Wczoraj wieczorem nie tylko Polacy poznali triumfatora plebiscytu na Sportowca Roku 2015. Podczas prestiżowej Gali Sportu, która odbyła się w Lillehammer, również norwescy sportowcy zostali uhonorowani za swe dokonania w minionym roku. Wśród nagrodzonych znaleźli się także przedstawiciele skoków narciarskich – tytuł trenera roku 2015 powędrował do rąk Alexandra Stöckla, zaś złota drużyna skoczków z ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w Falun otrzymała statuetkę za największe osiągnięcie zespołowe anno domini 2015.

Austriacki szkoleniowiec, który z kadrą narodową norweskich skoczków pracuje od sezonu 2011/2012, został uhonorowany tytułem Trenera Roku 2015 za osiągnięcia, wśród których znajdują się między innymi cztery medale Mistrzostw Świata, w tym złoty w konkursie drużynowym. Ponadto Alexander Stöckl może pochwalić się drugim miejscem norweskiej ekipy w Pucharze Narodów 2014/2015 oraz znakomitymi rezultatami swych podopiecznych w sezonie 2015/2016. Statuetkę w imieniu przebywającego w Willingen szkoleniowca odebrał Anders Bardal.

„To fantastyczny trener, moim zdaniem najlepszy wśród trenerów skoków narciarskich na świecie! Tytuł jest więc w pełni zasłużony” – powiedział były lider norweskiej kadry skoczków.

Bardal wraz z kolegami z drużyny, która sięgnęła w lutym po złoty medal Mistrzostw Świata: Andersem Jacobsenem, Rune Veltą i Andersem Fannemelem,  także został podczas gali w Lillehammer uhonorowany statuetką – czempionów z Falun wyróżniono za Największe Osiągnięcie Zespołowe 2015 roku. Warto dodać, że skoczkowie pokonali w tej kategorii przedstawicieli męskiej i żeńskiej sztafety w narciarstwie biegowym, co zważywszy na zamiłowanie Norwegów do biegów narciarskich, jest nie lada wyczynem.

„Chciałbym podziękować Andersowi Fannemelowi, Andersowi Jacobsenowi, Rune Velcie, całemu sztabowi szkoleniowemu i wszystkim, którzy wspierali i wspierają nadal norweskie skoki!” – podsumował Bardal odbierając statuetkę w imieniu mistrzowskiej drużyny.


  •  Źródło: fis-ski.com / vg.no
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska