Norwegowie bez Velty w składzie na Mistrzostwa Świata w lotach

0
899

Główna impreza sezonu 2015/2016 – Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich, zbliża się wielkimi krokami. Już w czwartek skoczkowie przystąpią do kwalifikacji na obiekcie mamucim Kulm, zaś w piątek, sobotę i niedzielę rozegrane zostaną odpowiednio dwa konkursy indywidualne i zawody drużynowe. Norweski Związek Narciarski podał nazwiska zawodników, którzy udadzą się do Austrii. Zabraknie wśród nich srebrnego medalisty  Mistrzostw Świata 2012.  

Norwegia ma prawo wystawić w konkursach indywidualnych czterech skoczków, ale podczas czwartkowych serii treningowych spróbować swych sił na Kulm może aż sześciu podopiecznych Alexandra Stöckla. W gronie zawodników, którzy otrzymali powołanie na Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich zabrakło miejsca dla srebrnego medalisty tejże imprezy sprzed czterech lat –  Rune Velty, który nie potrafi w tym sezonie zaimponować trenerom dobrą dyspozycję.

Alexander Stöckl przyznał, że  decyzja o nominacjach na Mistrzostwa Świata w lotach nie była łatwa ze względu na doskonałą formę, jaką prezentuje w obecnym sezonie jego zespół. Ostatecznie jednak austriacki szkoleniowiec zdecydował się na skład, w którym nie brakuje debiutantów w MŚ w lotach. Na najważniejszą imprezę sezonu udadzą się: Kenneth Gangnes, Anders Fannemel, Johann André Forfang, Andreas Stjernen, Daniel – André Tande i Joachim Hauer.

„Kenneth ostatnio zyskał stabilność i ogromną pewność siebie. Anders ponownie zaczyna skakać na wysokim poziomie, co bardzo cieszy biorąc pod uwagę zbliżające się mistrzostwa. Johann jest w tym momencie najbardziej stabilnym zawodnikiem w naszej kadrze, zaś Andreas to świetny lotnik. Daniel – André wykonał ogromną pracę, by powrócić do dobrego skakania po delikatnej obniżce formy, a Joachim w tym momencie prezentuje się na tyle obiecująco, że szkoda byłoby, gdyby nie dostał szansy na udział w tak ważnej imprezie. Ma ogromny potencjał, ale jeszcze nie pokazał pełnego spektrum swoich możliwości” – podsumował swój wybór główny szkoleniowiec norweskiej kadry, który nie ukrywa, że celem dla jego podopiecznych jest przywiezienie z Mistrzostwa Świata w lotach medali.


  •  Źródło: skiforbundet.no
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska