MŚwL w Tauplitz: Fannemel najlepszy w kwalifikacjach

0
591

Anders Fannemel zwyciężył w kwalifikacjach przed konkursem indywidualnym na Kulm. Norweg oddał najdłuższy lot dzisiejszego dnia – 233 metry. W jutrzejszej pierwszej serii zobaczymy 3 Polaków, kwalifikacji nie uzyskał Kamil Stoch.

Fannemel  zdeklasował rywali. Drugi Robert Krancjec (207 metrów) stracił do rekordzisty świata w długości lotu przeszło 30 punktów. Na trzecim miejscu znalazł się Simon Ammann. Szwajcar leciał o 2 metry krócej niż Słoweniec..

Tuż za podium znalazł się kolejny reprezentant Słowenii – Jurij Tepes. Lądował on na 193,5 metra. Piąte miejsce zajął Roman Koudelka (199,5 m), a szóstą pozycję dość niespodziewanie zajął Dawid Kubacki. Reprezentant Polski uzyskał 202 metry, co było wynikiem zaledwie półtora metra krótszym od jego rekordu życiowego. Czołową dziesiątkę uzupełnili Manuel Poppinger (191 m), Vincent Descombes Sevoie (195,5 m), Manuel Fettner (186 m) i Anze Lanisek (189, 5 m).

Na dwunastej pozycji, po 196 metrowym locie, uplasował się Klemens Murańka. Awans do konkursu wywalczył też osiemnasty Stefan Hula (170 m). Sztuka ta nie udała się niestety Kamilowi Stochowi, który bardzo słabą próbę (134 m) przypłacił znalezieniem się w piątce zawodników, którzy swój udział w rywalizacji o tytuł Mistrza Świata w Lotach zakończyli po kwalifikacjach.

Z grona zawodników, którzy mieli zapewniony awans do konkursu najlepiej spisali się Daniel Andre Tande, który uzyskał 212,5 metra i Stefan Kraft, lądujący zaledwie metr bliżej. Ze względu na trudne warunki słabszą próbę oddał Peter Prevc – 188,5 m. Kompletnie zepsuty lot stał się udziałem Kennetha Gangnesa (140 m), a aktualny Mistrz Świata w Lotach, Severin Freund uzyskał 206,5 metra.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska