Severin Freund nie wystartuje w Zakopanem!

0
1006
Fot. Ewa Korenik

Severin Freund, który zajmuje w tym momencie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, nie wystartuje w najbliższych konkursach na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Powodem przerwy w zmaganiach są problemy najlepszego niemieckiego skoczka z plecami.

„Zmagałem się z problemami z placami od upadku w Innsbrucku. Teraz, już po Mistrzostwach Świata w Lotach, zdałem sobie sprawę z problemu. Właśnie dlatego postanowiłem nie jechać do Zakopanego i zastosować się do zaleceń lekarza dotyczących specjalnego programu treningowego. Nie chcę nic planować z wyprzedzeniem, ponieważ wiem z wsześniejszych doświadczeń, jak ciężko jest cokolwiek przewidzieć w kwestii procesu leczenia. Zasadniczo, jestem w dobrej formie i mam nadzieję, że już wkrótce znów będę mógł wystartować w Pucharze Świata” – powiedział Severin Freund.

Mimo że w Zakopanem nie zobaczymy Freunda, na Wielkiej Krokwi wystartuje sześciu reprezentantów Niemiec: Richard Freitag, Andreas Wellinger, Michael Neumayer, Andreas Wank, Stephan Leyhe oraz David Siegel.

„Forma Richarda Freitaga i Andreasa Wellingera jest ostatnio coraz lepsza. Również Andreas Wank i Stephan Leyhe oddawali świetne skoki tej zimy, więc ci zawodnicy mają potencjał, aby zapełnić powstałą lukę. David Siegel zdobył pierwsze pucharowe punkty podczas noworocznego konkursu, kiedy zajął 16. miejsce. Teraz potwierdził dobrą dyspozycję, dwukrotnie stając na podium Pucharu Kontynentalnego w Willingen, zasługując tym samym na kolejną szansę w Pucharze Świata. Miejsce Severina Freunda zajmie weteran skoków, Michael Neumayer” – wyjaśnił nominacje na zbliżające się zawody główny trener reprezentacji Niemiec, Werner Schuster.


  • Źródło: fis-ski.com
  • FOTO: Ewa Korenik