Thomas Morgenstern w Polsce. To już w ten weekend!

0
349

Dzisiaj w Warszawie i w niedzielę w Zakopanem Thomas Morgenstern spotka się z fanami. Pretekstem do jego wizyty w Polsce jest niedawna premiera biografii skoczka „Moja walka o każdy metr”. Podczas spotkań z kibicami Morgi opowie o swojej książce, a następnie będzie podpisywał jej egzemplarze. Wstęp na oba wydarzenia jest wolny.

Przypominamy o szczegółach dotyczących obu spotkań:

22 stycznia, godz. 18.00, Empik Junior, ul. Marszałkowska 116/122, Warszawa

Dołącz do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/943563745722388/

24 stycznia, godz. 11.00, Kawiarnia Piekiełko, Centralny Ośrodek Sportu, ul. Bronisława Czecha 1, Zakopane

Dołącz do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/1670398076540660/

Powiedzieli o książce i Thomasie:

Thomasa pamiętam jako osobę pogodną, sprawiającą wrażenie przystępnej dla kibiców, choć myślę, że jego uśmiech skrywał wiele tajemnic. Jako zawodnik był wyjątkowo ambitny, wymagający od siebie, stała za tym jego wielka pracowitość. Szkoda, że Thomas, który był nie tylko najwyższej klasy zawodnikiem, ale i tak barwną postacią świata skoków narciarskich, przedwcześnie zakończył swoją karierę.

Kamil Stoch

Linia życia Morgiego nie jest ani prostą wznoszącą, ani równią pochyłą. To sinusoida dotykająca nieba i sięgająca granicy wytrzymałości.

Łukasz Kruczek

Tę książkę każdy przeczyta szybko. Pokazuje ”duszę” wybitnego sportowca. Niemal każda strona jest zdjęciem rentgenowskim austriackiego skoczka. Thomas Morgenstern otwiera się przed nami. Pokazuje drugie oblicze sportowej kariery. Opisuje, jak walczył, by pozbyć się sportowych i życiowych cieni. Często ogromnym kosztem. Opowieść mistrza olimpijskiego w skokach narciarskich czyta się jednym tchem. Ale po tę książkę warto sięgać często. Dla wielu może być bowiem przestrogą, ale i lekarstwem.

Tomasz Zimoch, Polskie Radio Program I

Kiedy siadał na belce startowej, sportowy świat wstrzymywał oddech i czekał na wspaniałe narciarskie przedstawienie. Thomas grał w nim zazwyczaj główną rolę. Czytając książkę, odkrywamy jednak nie tylko sportowca, ale przede wszystkim niezwykle wrażliwego człowieka, dzielnie walczącego o zwycięstwo zarówno na skoczni, jak i w życiu. To bardziej powieść niż klasyczna autobiografia. Porywająca historia mistrza, który w ciekawy sposób odkrywa niemal wszystkie swoje karty. Thomas Morgenstern, jakiego chyba nie wszyscy znali, a jakiego naprawdę warto poznać…

Sebastian Szczęsny, TVP Sport

Książkę znajdziecie w salonach Empik w całej Polsce, na www.empik.com oraz www.labotiga.pl. Od 1 lutego będzie dostępna w dobrych księgarniach w całym kraju

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here