Organizatorzy Pucharu Świata w Oslo spodziewają się rekordowej frekwencji

0
862

Podopieczni trenera Alexandra Stöckla spisują się w bieżącym sezonie zimowym znakomicie – Norwegowie brylują zarówno w konkursach indywidualnych, podczas których licznie meldują się w czołowej dziesiątce zawodów, jak i w zmaganiach drużynowych. Dobre występy norweskich zawodników cieszą organizatorów Pucharu Świata w Oslo, którzy są przekonani, że w tym roku pod skocznią Holmenkollen może pojawić się rekordowa liczba widzów.

W sezonie 2015/2016 Oslo będzie gospodarzem zmagań Pucharu Świata nieco wcześniej niż zwykle, bo już 6 i 7 lutego, zaś dzień wcześniej na Holmenkollen rozegrany zostanie konkurs Pucharu Świata Kobiet. Organizatorzy pucharowych konkursów w norweskiej stolicy liczą, że sukcesy podopiecznych Alexandra Stöckla, w tym srebrny medal Mistrzostw Świata w Lotach Kennetha Gangnesa oraz złoto w drużynie, przyciągną pod skocznię znacznie większą rzeszę kibiców, niż w ubiegłych latach.

„Obserwujemy zwiększone zainteresowanie biletami. Wygląda na to, że Norwegowie zamierzają zamienić oglądanie skoków w telewizji na kibicowanie pod skocznią” – powiedziała w rozmowie z mediami Kristin Vestgren Sæterøy, manager zawodów w Oslo, dodając że bilety VIP na niedzielny konkurs są już wyprzedane, a wejściówki na trybuny znikają w ekspresowym tempie – dotychczas sprzedano już ponad 13 tysięcy biletów.

Dobrą passę norweskich skoczków chciałby także wykorzystać Clas Brede Bråthen – szef skoków w Norweskim Związku Narciarskim, który marzy o tym, by konkursy skoków w Oslo, Trondheim czy Vikersund przyciągały podobne tłumy kibiców, co podczas zawodów rozgrywanych w Polsce i Niemczech.

„Musimy zastanowić się, co możemy ulepszyć. Zawody na Holmenkollen przed kilku laty przeżywały kryzys, jeśli chodzi o frekwencję, ale sporo zostało dotychczas zrobione, żeby poprawić sytuację. Norwegia może być potęgą w skokach narciarskich także w kwestii organizacji zawodów, jeśli wykorzystamy swój potencjał. Myślę, że nasi kibice w gruncie rzeczy lubią to samo, co fani skoków w Środkowej i Zachodniej Europie – lubią wspólnie pośpiewać, potańczyć, cieszą się gdy coś się dzieje. Ponadto dobrze zorganizowane konkursy i odpowiednia oprawa medialna działają także na korzyść skoków jako dyscypliny sportowej, gdyż zachęcają młodzież do ich uprawiania – wyjaśnił Bråthen.

W tym roku Oslo będzie gospodarzem zawodów Pucharu Świata i Pucharu Świata Kobiet w dniach 4-7 lutego. 10 lutego najlepsi skoczkowie świata zmierzą się w Trondheim, zaś na 13 i 14 lutego zaplanowane się konkursy lotów w Vikersund.


  •  Źródło: aftenposten.no
  • FOTO: Katarzyna Satała

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here