Czy to koniec polskiej ery Łukasza Kruczka?

0
1003
fot. Wiktoria Ostrowska

Łukasz Kruczek – trener polskiej kadry A skoczków narciarskich od marca 2008 roku, który doprowadził Kamila Stocha do dwóch złotych medali Igrzysk Olimpijskich w Sochi, a drużynę na podium Mistrzostw Świata w Val di Fiemme oraz w Falun. Czy to koniec jego współpracy z polskimi skoczkami? Fińska federacja narciarska podkreśla, iż zainteresowana jest trenerem polskiej kadry skoczków narciarskich. Zdaniem tamtejszych mediów, kandydatura Polaka jest poważnie rozważana.

O zainteresowaniu Łukaszem Kruczkiem ze strony fińskiej federacji narciarskiej poinformował portal telewizji YLE. Według informacji dziennikarzy, kandydatów na zastąpienie Janiego Klingi jest dwóch – jeden to Alexander Pointner, a drugi to właśnie obecny szkoleniowiec reprezentacji Polski.

Fińskie media zwracają uwagę na fakt, że obecny kontrakt Kruczka kończy się wiosną. Również wtedy wygaśnie umowa Klingi i jego asystenta Kariego Ylianttili, co miałoby ułatwić dokonanie roszady na stanowisku trenera reprezentacji Finlandii.

„Mieliśmy zająć się tematem nowego trenera dopiero w kwietniu, ale słabe wyniki sprawiły, że musieliśmy przyspieszyć i pomyśleć o tym już teraz” – mówi Mika Kulmala z Fińskiego Związku Narciarskiego.


  • Źródło: sportowefakty.wp.pl
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska