PK w Bischofshofen: Niemiecka dominacja w obu konkursach

0
799

Równolegle do zmagań Pucharu Świata w Sapporo w austriackim Bischofshofen rozegrano w ten weekend dwa konkursy z cyklu Pucharu Kontynentalnego. Tym razem w zawodach tak zwanej drugiej ligi najwięcej szczęścia mieli reprezentanci Niemiec – w sobotę triumfował Karl Geiger, zaś w niedzielę najlepszy okazał się Markus Eisenbichler. Drugiego dnia rywalizacji na podium uplasował się reprezentant Polski – Piotr Żyła.

Pierwszego dnia zmagań na skoczni im. Paula Ausserleitnera, pomimo przeszkadzających zawodnikom podmuchów wiatru, udało się przeprowadzić pełny konkurs. Triumfował reprezentant Niemiec – Karl Geiger (133 i 139 m). Drugie miejsce zajął Tom Hilde, który uzyskał w swych próbach 130,5 i 135 metrów. Na najniższym stopniu podium uplasował się zaś młody reprezentant gospodarzy – Thomas Hofer. Austriacki nastolatek oddał skoki na odległości 128,5 i 133 m. Znakomity wynik zanotował także powracający do rywalizacji po kontuzji Nicholas Alexander – Amerykanin zajął 4. lokatę po próbach wynoszących odpowiednio 132,5 i 131,5 metra.

W sobotnim konkursie punktowało pięciu reprezentantów Polski, wśród których najlepszy wynik – 5. miejsce, odnotował Bartłomiej Kłusek. Pozostali z Biało – Czerwonych, którzy uplasowali się w sobotnim konkursie Pucharu Kontynentalnego w czołowej trzydziestce to: Przemysław Kantyka (18. miejsce), Krzysztof Biegun (23. lokata), Jakub Wolny (27. pozycja) i Piotr Żyła (29. lokata).

W niedzielę organizatorzy zmagań w Bischofshofen mieli nieco mniej szczęścia – ze względu na silny wiatr seria próbna została odwołana, a konkurs zakończył się zalewie po jednej serii. Także i tym razem z wygranej mógł cieszyć się reprezentant Niemiec – na pierwszym miejscu zakończył rywalizację Markus Eisenbichler (134 m). Drugie miejsce przypadło w udziale młodemu skoczkowi z Włoch – Alex Insam po skoku na 140,5 m przegrał z Niemcem notami. Trzecią lokatę wywalczył Piotr Żyła (139 m).

Tym razem w konkursie punktowali wszyscy zgłoszeni do zawodów reprezentanci Polski: Bartłomiej Kłusek zajął 6. miejsce, Jakub Wolny 16. lokatę, jedno miejsce niżej uplasował się Krzysztof Biegun. Na 20. pozycji zakończył niedzielny konkurs Przemysław Kantyka, zaś Jan Ziobro zajął 23. miejsce.


  •  Źródło: Własne
  • FOTO: Aleksandra Wróblewska