Łukasz Kruczek odchodzi po sezonie

0
537
fot. Wiktoria Ostrowska

W ostatnich dniach pojawiło się wiele informacji na temat odejścia z polskiej kadry trenera Łukasza Kruczka po sezonie 2015/2016. Dzisiaj do podanego przez media komunikatu ustosunkował się szkoleniowiec. Nie zabrakło również informacji od Polskiego Związku Narciarskiego.

Łukasz Kruczek w oficjalnym komunikacie przyznał, iż tej decyzji nie podjął wczoraj, a już ponad miesiąc temu. Dodał również, że decyzji tej nie podjął Polski Związek Narciarski, a on sam. Zamiar rezygnacji został przedstawiony Prezesowi PZN Apoloniuszowi Tajnerowi podczas tegorocznej edycji prestiżowego Turnieju Czterech Skoczni.

„Reprezentacja Polski nie jest już kopciuszkiem na światowej arenie skoków narciarskich, posiada kilku zwycięzców zawodów PŚ, medalistów MŚ, zdobywców Pucharu Świata i w końcu podwójnego Mistrza Olimpijskiego, a przede wszystkim ogromny potencjał. Stąd decyzja by tego typu informacje podać kierownictwu PZN wcześniej. Chciałem, by zmiany następowały w sposób przemyślany, a nie pod wpływem emocji” – napisał szkoleniowiec.

Kruczek stwierdził również, iż informacje podane przez media zostały podane w sposób nieprecyzyjny, nikt przed publikacją nie szukał potwierdzenia u źródła.

„Nie ma co ukrywać, że podanie takiej wiadomości w połowie sezonu jest niezręczne dla wszystkich” – dodał.

Trener Kadry A zapewnił również, że nie zamierza ani trochę zmniejszać natężenia pracy, gdyż jesteśmy dopiero w połowie sezonu.

„Sezon kończy się zawodami pucharowymi w Planicy, więc pozostało do końca prawie 50 dni wytężonej pracy. O tym, czy ten sezon będzie najsłabszy, przekonamy się po ostatnich zawodach pucharowych. Cały czas pracujemy bez wytchnienia nad tym, by wyniki osiągane przez zawodników były jak najlepsze, dające zadowolenie zawodnikom i dumę kibicom” – zakończył.

Do informacji podawanych przez media ustosunkował się również Polski Związek Narciarski. W oficjalnym komunikacie możemy przeczytać, iż Kruczek przekazał ustną informację o rezygnacji Apoloniuszowi Tajnerowi podczas Turnieju Czterech Skoczni, a informacji została później omówiona w składzie ścisłego kierownictwa zarządu PZN-u. Poinformowano też, że do końca sezonu reprezentacja będzie funkcjonować na obecnych zasadach. Podkreślono, iż nieprawdą jest to, że umowa o pracę z obecnym szkoleniowcem Kadry A kończyła się 30.05.2016 roku.


  • Źródło: pzn.pl
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here