Ulrich Wohlgenannt: „Skoki na Wielkiej Krokwi dają mi dużo radości”

0
478

Pierwszy konkurs Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem należał do reprezentacji Austrii – aż trzech zawodników z tego kraju uplasowało się na podium zmagań na Wielkiej Krokwi. Po zawodach młodzi skoczkowie podzielili się z kibicami swoimi wrażeniami z występów w stolicy polskich Tatr.

W sobotniej rywalizacji na Wielkiej Krokwi najlepszy rezultat osiągnął Ulrich Wohlgenannt. Skoki na odległość 131,5 i 126 m pozwoliły reprezentantowi klubu SK Kehlegg-Vorarlberg cieszyć się z triumfu w zawodach.

„Bardzo przyjemnie mi się tutaj skacze, skoki na Wielkiej Krokwi dają mi dużo radości. Obiekt jest świetnie przygotowany” – powiedział młody Austriak.

Nieco słabsze odległości uzyskał w swych próbach Philipp Aschenwald (124,5 oraz 128,5 m), który po podwójnym triumfie w ubiegłotygodniowych zmaganiach PK w Planicy, drugie miejsce w zawodach na Wielkiej Krokwi uznał jednak za satysfakcjonujące.

„Pierwszy raz w tym sezonie zmagań w Pucharze Kontynentalnym udało mi się zająć drugą lokatę. Świetnie mi się dziś skakało w Zakopanem. Bardzo się cieszę i nie mogę doczekać się jutrzejszego konkursu!”– podsumował swój występ Aschenwald.

Na najniższym stopniu podium uplasował się Clemens Aigner (121 i 123,5 m), który entuzjastycznie wyznał, że liczy na podobny rezultat w swoim wykonaniu także podczas niedzielnych zmagań.

„To moje kolejne podium w tym sezonie. Zawody uważam za udane i liczę na podobny wynik także jutro”– skomentował 23-latek.


  • Źródło: Własne
  • Korespondencja z Zakopanego: Katarzyna Satała i Aleksandra Wróblewska
  • FOTO: Katarzyna Satała

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here