Jan Ziobro: „Fajnie, że udało się zdobyć podium”

0
722

Drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego w Stolicy Tatr zakończył się kolejnym zwycięstwem Ulricha Wohlgenannta. Szczęśliwie dla polskich kibiców na podium znalazł się także nasz reprezentant – Jan Ziobro.

Wielka Krokiew okazała się być wyjątkowo szczęśliwa dla młodego Austriaka, który triumfował zarówno w sobotnim, jak i w niedzielnym konkursie. Drugiego dnia zmagań uzyskał 123 metry w pierwszej próbie oraz 131 metrów w rundzie finałowej.

„Skocznia w Zakopanem bardzo mi leży. Za każdym razem kiedy tu przyjeżdżam dobrze mi się skacze” – przyznał po zawodach Ulrich Wohlgenannt.

Na drugim miejscu uplasował się zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 2013/2014, Thomas Diethart. Austriak oddał dwa podobne skoki – 127,5 oraz 125 metrów. Po konkursie opowiedział krótko o swoich planach i ocenił Wielką Krokiew.

„Zamierzam skakać tak dobrze jak dzisiaj. Skocznia w Zakopanem oczywiście bardzo mi odpowiada, a atmosfera tutaj jest wspaniała” – powiedział Diethart.

Niedzielne podium uzupełnił Jan Ziobro. Najlepszy z Polaków uzyskał 123,5 metra w pierwszej serii oraz oddał bardzo dobry drugi skok na odległość 131 metrów. Do drugiej rundy nie zakwalifikował się Klemens Murańka, który uzyskał zaledwie 106,5 metra.

„W Zakopanem skacze się dobrze. Fajnie, że chociaż dzisiaj udało się zdobyć to podium. Szkoda tylko Klimka, ale dzisiaj warunki go wyeliminowały. Takie są skoki i walczymy dalej” – przyznał Ziobro.

Polak podziękował również kibicom, którzy w niedzielę pojawili się na Wielkiej Krokwi, aby obserwować zmagania zawodników.

„Chciałbym podziękować wszystkim kibicom za to że przyszli na skocznię, dopingują nas i są z nami mimo tego ciężkiego okresu” – dodał nasz reprezentant.


  • Źródło: Własne
  • Korespondencja z Zakopanego: Aleksandra Wróblewska / Katarzyna Satała
  • FOTO: Katarzyna Satała