Stefan Kraft: „Dla takich konkursów pracuje się przez wiele lat”

0
658

Weekend w Vikersund pozytywnie może podsumować jeden z reprezentantów Austrii – Stefan Kraft. Szczególnie dobrze spisał się w niedzielnym konkursie, gdzie wyprzedził go tylko Peter Prevc.

Drugie miejsce Kraft zapewnił sobie dzięki lotom na odległość 238 i 231 metrów. Prevc tym razem okazał się bezkonkurencyjny i mimo drugiego podpartego skoku na 249 metrów zwyciężył kolejny konkurs, obejmując jednocześnie prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w Lotach. Przypomnijmy, że w generalce do pokonania miał jedynie swojego kolegę z drużyny – Roberta Kranjca.

„To był niesamowity konkurs, dla takich trenuje się skoki i pracuje przez wiele lat. Cały norweski tour był dobry dla reprezentacji Austrii” – podsumował zawody na Vikersundbakken Stefan Kraft.

A już w przyszły weekend skoczkowie udadzą się do Lahti, aby walczyć o kolejne pucharowe punkty. Następnie w planach jest Kuopio. – „Bardzo lubię Lahti, czekam na te konkursy, skocznia w Kuopio również mi pasuje. Mam nadzieję, że w Finlandii będę mógł zajmować miejsca w czołowej piątce, może nawet w trójce” – podsumowuje Austriak.

Obecnie Stefan Kraft zajmuje 5. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a jego dorobek punktowy wynosi 723 punkty.


Źródło: sportowefakty.wp.pl

FOTO: Wiktoria Ostrowska