Składy reprezentacji Norwegii na najbliższe zmagania międzynarodowe

0
504

W tym tygodniu czeka nas wiele pozytywnych, sportowych emocji związanych ze skokami narciarskimi. Na obiektach w fińskiej miejscowości Lahti będziemy mogli oglądać zmagania najlepszych skoczków i skoczkiń z całego świata. W amerykańskim Iron Mountain zaś odbędą się kolejne zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego. Na starcie każdego z tych konkursów pojawią się reprezentanci Norwegii.

W ten weekend w fińskim Lahti odbędą się aż trzy konkury należące do cyklu Pucharu Świata – dwa indywidualne oraz drużynowe. Alexander Stoeckl zadecydował, iż w Finlandii Norwegię reprezentować siedmiu skoczków, mianowicie Kenneth Ganges, Johann André Forfang, Anders Fannemel, Daniel-André Tande, Joachim Hauer, Andreas Stjernen oraz Tom Hilde.

W Lahti rywalizować będą również skoczkinie. W składzie Norwegii na te zmagania znalazły się trzy zawodniczki – Line Jahr, Maren Lundby oraz Silje Opseth.

Podczas gdy część skoczków będzie rywalizowała na fińskiej ziemi, w amerykańskim Iron Mountain zostaną rozegrane kolejne w tym sezonie zmagania z cyklu Pucharu Kontynentalnego. Tam również nie zabraknie Norwegów. W daleką podróż uda się pięciu skoczków – Fredrik Bjerkeengen, Espen Røe, Joacim Ødegård Bjøreng, Robert Johansson oraz Mistrz Świata z Falun z 2015 roku – Rune Velta.


  • Źródło: skiforbundet.no
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here