Łukasz Kruczek wybrał czwórkę na konkurs drużynowy!

0
729

Jutro czekają nas emocje związane z konkursem drużynowym na skoczni w fińskiej miejscowości Lahti. Po piątkowym konkursie indywidualnym Łukasz Kruczek zadecydował, kto będzie mógł reprezentować nasz kraj na tych zmaganiach.

Start jutrzejszej rywalizacji drużynowej na skoczni Salpausselkä znajdującej się w fińskiej miejscowości Lahti zaplanowano na godzinę 16:30. Łukasz Kruczek zadecydował, iż nasz kraj będą reprezentować: Kamil Stoch, Stefan Hula, Klemens Murańka oraz Andrzej Stękała. W składzie na konkurs drużynowy nie znalazło się zatem miejsca dla Dawida Kubackiego oraz Piotra Żyły.

Warto przypomnieć, iż rok temu w Lahti triumfowała drużyna norweska w składzie Anders Bardal, Anders Jacobsen, Anders Fannemel oraz Rune Velta. Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja Niemiec, w której skakali Richard Freitag, Marinus Kraus, Markus Eisenbichler oraz Severin Freund. Podium uzupełnili Japończycy – Shohei Tochimoto, Taku Takeuchi, Daiki Ito i Noriaki Kasai. Reprezentacja Polski, która występowała w składzie Piotr Żyła, Klemens Murańka, Jan Ziobro oraz Kamil Stoch została sklasyfikowana tuż za podium.


  • Źródło: PZN
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska