Norwegowie bez Forfanga w składzie na pucharowe zmagania w Almatach

0
575

Norweski Związek Narciarski nominował sześciu skoczków i dwie skoczkinie do składów na weekendowe zmagania Pucharu Świata i Pucharu Świata Kobiet w kazachskiej stolicy Almaty. W męskim teamie zabraknie tym razem Johanna Andre Forfanga. Dwudziestolatek wrócił do Norwegii w celach treningowych.

W nadchodzący weekend w Kazachstanie rozegrane zostaną zmagania pod banderą Pucharu Świata i Pucharu Świata Kobiet. Po znakomitym występie swych podopiecznych podczas fińskich konkursów indywidualnych i drużynowych, trener Alexander Stöckl zdecydował się zabrać do Azji skład niemal identyczny do tego, który oglądaliśmy ubiegłego weekendu. Jedynym wyjątkiem jest to, że w Almatach wystąpi sześciu, nie siedmiu Norwegów.

Na skoczni Gornyj Gigant zaprezentują się: Kenneth Gangnes, Daniel-André Tande, Anders Fannemel, Andreas Stjernen, Tom Hilde i Joachim Hauer. Do domu, celem nabrania sił na resztę sezonu i odbycia spokojnych treningów, udał się Johann Andre Forfang.

Równolegle do zmagań panów, w Almatach rozgrywane będą również konkursy Pucharu Świata Kobiet. Na kazachskie zawody trener Christian Meyer zabierze dwie skoczkinie: Line Jahr i Maren Lundby.


  •  Źródło: skiforbundet.no
  • FOTO: Justyna Mądra