PŚ w Almatach: Maciej Kot najlepszy w kwalifikacjach!

0
886

Po dłuższej przerwie od startów w Pucharze Świata, Maciej Kot zwyciężył w kwalifikacjach przed jutrzejszym konkursem indywidualnym. Polak lądował na 131 metrze. W konkursie zobaczymy wszystkich naszych reprezentantów.

Fot. Wiktoria Ostrowska
Fot. Wiktoria Ostrowska

Kot znalazł się przed drugim Jurijem Tepesem o jedną dziesiątą punktu, mimo że skok Słoweńca był o metr dłuższy. Na trzecim miejscu uplasował się Robert Kranjec. Jego rezultat – 133,5 m, przez jakiś czas był zimowym rekordem obiektu. Czwarty był Niemiec Karl Geiger (133 metry), piąty Czech Jan Matura (131 metrów), a pierwszą szóstkę zamknął Manuel Poppinger. Austriak osiągnął taką samą odległość, co czwarty Geiger.

Ósme miejsce zajął drugi z naszych reprezentantów – Jakub Wolny. Uzyskał on 128,5 metra. Dwunasty był Andrzej Stękała (126 m), a Jan Ziobro po skoku na 123,5 m uplasował się na 19. pozycji. Słabsze wyniki uzyskali 30. Dawid Kubacki (121 m) i Piotr Żyła, którego skok na 120. metr dał mu dopiero 33. miejsce.

Ze względu na dyskwalifikację Michaela Glasdera i nie pojawienie się na starcie dwóch Japończyków – Tochimoto Sakuyamy, awansu do konkursu nie wywalczyło tylko 3 zawodników: 2 reprezentantów Kazachstanu (Sabirzhan Muminov i Radik Zhaparov) oraz Słoweniec Tomaz Naglic.

Z grona prekwalifikowanych najlepiej spisał się Peter Prevc. Wynik Słoweńca (141 m) jest nowym rekordem skoczni w Almatach. Bardzo dobry skok oddał też Richard Freitag – 132 metry. Z prób zrezygnowali Noriaki Kasai, Stefan Kraft Michael Hayböck.


  • Źródło: Własne