PŚ w Ałmatach: Reprezentantka Austrii nie utrzymała prowadzenia z pierwszej serii!

0
475
FOTO: japantimes.co.jp
FOTO: japantimes.co.jp

Sara Takanashi odniosła kolejne zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Japonka po pierwszej serii zajmowała trzecie miejsce, a dzięki znakomitej drugiej próbie awansowała na pierwszą pozycję w ostatecznej rywalizacji.

Daniela Iraschko-Stolz oddała najdłuższy skok w pierwszej serii na odległość 97,5 metra i tym samym prowadziła na półmetku rywalizacji . Vtić i Takanashi wylądowały metr bliżej i tracą do Austriaczki kolejno 3,9 i 5,9 pkt.

Na kolejnych pozycjach sklasyfikowane zostały: Jacqueline Seifriedsberger (95 metrów), Carina Vogt (95 metrów), Julia Clair (95 metrów),  Ellena Runggaldier (7 metrów), Chiara Hoelzl (94 metry), Irina Avvakumova (93 metry), Maren Lundby (3 metry).

W drugiej serii podwyższono belkę o dwie pozycje. Najdłuższy skok w drugiej próbie oddała Amerykanka Nita Englund, dzięki czemu udało jej się awansować do pierwszej dziesiątki. Ostatecznie zawodniczka z Ameryki Północnej została sklasyfikowana na 7 lokacie. Sara Takanashi uzyskała drugą odległość – 102 metry, co pozwoliło jej przesunąć się z trzeciej pozycji na pierwszą. Daniela Iraschko – Stolz zakończyła zmagania na drugim miejscu (97 metrów), a Maja Vtić na trzecim.

Na kolejnych pozycjach w pierwszej dziesiątce zostały sklasyfikowane: Jacqueline Seifriedsberger, Irina Avvakumova, Carina Vogt, Nita Englund, Yuki Ito, Chiara Hoelzl, Marlen Lundby.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: japantimes.co.jp

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here