PŚ w Wiśle: Zapowiedź zawodów

0
700
Fot. Katarzyna Satała
Fot. Katarzyna Satała

4-5 marca Wisła będzie organizatorem zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Skoczkowie zmierzą się w dwóch konkursach indywidualnych. Rywalizacja odbywać się będzie na skoczni im. Adama Małysza. Polskę reprezentować będzie aż trzynastu reprezentantów!

Już w ten weekend zawody Pucharu Świata przeniosą się do Polski, gdzie najlepsi skoczkowie zmierzą się w piątek i sobotę w dwóch konkursach indywidulanych. Zawodnicy rywalizować będą na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle o rozmiarze 134 metrów i punkcie konstrukcyjnym umieszczonym na 120 metrze.

Oficjalnym rekordzistą skoczni jest Austriak Stefan Kraft, który w styczniu 2013 roku poszybował na odległość 139 metrów.

Polskę reprezentować będzie trzynastu zawodników, będą to: Kamil Stoch, Klemens Murańka, Jan Ziobro, Aleksander Zniszczoł, Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Krzysztof Biegun, Bartłomiej Kłusek, Jakub Wolny, Maciej Kot, Andrzej Stękała, Przemysław Kantyka.

W czwartek o godz. 18:00 odbędą się kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego. W piątek na godz. 20:30 zaplanowano pierwszą serię konkursową, poprzedni ją seria próbna o godz. 19:00. W sobotę seria próbna odbędzie się o godz. 14:30, natomiast rywalizacja o godz. 16:00.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Katarzyna Satała