Estoński weteran mistrzem kraju

0
644

Sezon zimowy 2015/2016 powoli zbliża się ku końcowi. Przed nadejściem wiosny poszczególne nacje organizują więc krajowe czempionaty. W sobotę na skoczni normalnej w Otepää rozegrano Mistrzostwa Estonii w skokach narciarskich. Zwyciężył zawodnik, który oficjalnie zakończył karierę przed dwoma laty – Kaarel Nurmsalu.

Fot: fis-ski.com
Fot: fis-ski.com

Kondycja skoków narciarskich w Estonii przypomina do złudzenia tę, w jakiej znajduje się ta dyscyplina w Szwecji –  bardziej doświadczeni zawodnicy z braku wsparcia finansowego rezygnują ze sportowej kariery, zaś zainteresowanie skokami ze strony młodzieży jest dość nikłe.

W tej sytuacji nie dziwi więc fakt, że podczas rozegranych w Otepää Mistrzostw Estonii triumf odniósł były skoczek – Kaarel Nurmsalu, który oficjalnie zakończył karierę po sezonie 2013/2014.

W zmaganiach panów na obiekcie K-90 wzięło udział piętnastu zawodników. Nurmsalu uzyskał w swych próbach 99,5 oraz 101 m i wyraźnie wyprzedził rywali. Srebrny medal wywalczył Martti Nõmme. 22-latek zaprezentował dwa równe skoki – 94 i 93 m. Trzecie miejsce w krajowym czempionacie zajął piętnastoletni Kevin Maltsev, który dwukrotnie lądował na linii wyznaczającej punkt konstrukcyjny skoczni.

Do rywalizacji pań przystąpiło zaledwie pięć skoczkiń. Triumfowała Triinu Hausenberg (70,5 oraz 69 m). Drugie miejsce zajęła Łotyszka – Šarlote Šķēle. Czternastolatka uzyskała w swych próbach odległości 63 i 65 m. Brązowy medal powędrował zaś do rąk Annemarii Bendi po dwóch równych skokach na dystans 61 metrów.


  •  Źródło: fis-ski.com
  • FOTO: fis-ski.com