Cztery skoczkinie wystartują w finale FIS Cup w Harrachovie!

0
458
Fot. Wiktoria Wnętkowska
Fot. Wiktoria Wnętkowska

W najbliższy weekend w czeskiej miejscowości Harrachov będzie miał miejsce finał tegorocznej edycji cyklu FIS Cup. W zmaganiach wystąpią aż cztery reprezentantki naszego kraju. Rywalizacja zapowiada się interesująco, gdyż nasza skoczkini zajmuje aktualnie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

W dniach 11.03. – 12.03. w czeskiej miejscowości Harrachov zostaną rozegrane finałowe zmagania tegorocznej edycji cyklu FIS Cup zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn. Trener Sławomir Hankus zdecydował, ze w zawodach tych wystartują aż cztery polskie skoczkinie. Będą to Kinga Rajda, Magdalena Pałasz, Joanna Szwab oraz Anna Twardosz.

Rywalizacją międzynarodowych zmagań będzie skocznia w czeskim Harrachovie, której rozmiar wynosi 100 metrów.  Aktualną liderką klasyfikacji generalnej FIS Cup kobiet w sezonie 2015/2016 jest reprezentantka Rumunii – Daniela Haralambie, która ma na swoim koncie 330 pkt. Drugie miejsce zajmuje Kinga Rajda, która dotychczas uzbierała 304 pkt, do liderki traci zaledwie 26 pkt. Na trzecim miejscu sklasyfikowana jest Austriaczka Jacqueline Seifriedsberger z dorobkiem 200 pkt. Tuż za nią plasuję się Magdalena Pałasz, która traci do trzeciego miejsca zaledwie 5 pkt.

Do czwartku reprezentantki Polski przebywają na zgrupowaniu w Szczyrku, skąd udadzą się prosto na finałowe zmagania.


  • Źródło: pzn.pl
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here